Themakist Vogels
Vogels, je ziet en hoort ze veel. Vooral in het bos, of bij de Randmeren, maar ook in de woonwijken rond school kun je vogels tegenkomen. In deze themakist vind je materialen om in de klas met het thema vogels aan de gang te gaan. Denk aan verrekijkers, zoekkaarten, posters, veren, een vogelnestje, boeken over vogels en beelden van vogels.
De kist bestaat uit een basisles waarin verschillende vogels aan bod komen. De klas wordt opgedeeld in groepjes, ieder groepje gaat op zoek naar informatie over een ander soort vogel. Ze maken hiervan een poster, zo krijg je een soort zoekkaart voor vogels in de klas. Verder zijn er verschillende opdrachtkaarten waaruit een keuze gemaakt kan worden. Ga naar buiten om vogels te herkennen, volg de nesten van vogels via de webcam en help de vogels in de winter. Je kunt onderzoek doen naar veren en meer te weten komen over de trekvogels. Achterin de handleiding zijn nog lessuggesties en digitaal materiaal opgenomen. Zo bepaal je als leerkracht zelf hoe uitgebreid je met het thema aan de slag gaat.
Tijdens het werken met deze themakist ontdekken de kinderen dat er veel verschillende vogels zijn. Ze leren een aantal vogels bij naam en zoeken uit wat een fijne leefomgeving voor een vogel is.
Doel:
De leerlingen leren:
Tijdsinvestering:
basisles: 60 min
Per opdrachtkaart 25-45 minuten. U maakt hierin zelf een keuze
Inhoud:
8 Verrekijkers in tasje
Boek Natuurdetective Vogelkijker, David Burnie
Poster Vogels van dorpen en steden
6 Mapjes met veren
Map met daarin:
Handleiding
8 Zoekkaarten Vogels 1 en 2
8 Instructiekaarten Verrekijker
12 Fotokaarten
1 Poster Vogels 1 en 2
6 Werkbladen
9 Onderzoekskaarten
3 Evaluatiebladen
2 Kluskaarten